Fan Fiction s Mirem >> 5.díl
Wanna be affs?? >> Click
Soutěž: Na co myslí? >> Tady! :D

Jay-Z s Kanye Westem na trůně průměru

25. srpna 2011 v 9:45 | Jammie :P |  Celebrity
Motiv detailu novinkyOčekávaná deska Watch the Throne Jay-Zho a Kanye Westa konečně našla své místo na pultech hudebních obchodů, odkud rychle zmizela do rukou fanoušků. Těm se více méně líbí; otázkou ale zůstává, do jaké míry může za úspěch alba mediální masírka a také "dobré jméno" obou rapperů.
Jay-Z je mistr kolaborací. V roce 2002 vydal společnou (a ne zrovna podařenou) desku s R. Kellym, totéž zopakovali o dva roky později (podobná kvalita). Na svědomí má také album Collision Course, které slepil ze svých písní a z tvorbyLinkin Park.
Po sedmi letech a třech sólovkách se ruku v ruce s Kanye Westem prodírá z oslnivých paprsků světla s projektem The Throne, pod nímž dohromady vydali album Watch the Throne.
Žádná láska na první poslech
Tahle deska rozhodně není z těch, u nichž funguje princip lásky na první pohled. Na druhou stranu nezní ani tak, že byste se s ní po prvním setkání znechuceně rozešli přes esemes. Napoprvé může vzbudit podobný dojem jako její obal z dílny italského umělce a kreativního ředitele společnosti Givenchy Riccarda Tisci; dojem navoněného pozlátka přetřený kýčovitě namíchanou vrstvou glazury. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že tvary mají nápad - a že s každým dalším pohledem se vám ten nevkus líbí víc a víc.
Jak je u podobných umělců zvykem, i tady se to hemží hosty - a právě oni dělají Watch the Throne lepším.
Mezi to lepší patří vokál třiadvacetiletého Franka Oceana v úvodu skladby No Church In the Wild, stejný hlas se pak vrací v melodicky vděčné, chytlavé a taky trochu lacině dojemné písničce Made In America. Lepší než dvojice rapperů je i soulový zpěvák Otis Redding. Ten sice zemřel v roce 1967, ve skladbě Otis ale jeho namixovaný vokál válcuje Jay-Zho i Westa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama